Poznaj innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość budownictwa drewnianego Demarbud. Nasze domy są nie tylko piękne, ale również energooszczędne i trwałe.
Pierwszym krokiem jest dokładne przygotowanie terenu pod budowę. Ta faza wymaga precyzji i staranności, gdyż wpływa bezpośrednio na trwałość i stabilność całego budynku.
Przygotowana płyta fundamentowa z wyprowadzonymi przyłączami
Na tym etapie bardzo ważne jest precyzyjne wykonanie płyty fundamentowej, która musi być idealnie wypoziomowana. Nawet niewielkie odchylenia mogłyby wpłynąć na późniejsze problemy z montażem konstrukcji szkieletowej.
Montaż konstrukcji szkieletowej ścian i wiązarów dachowych
Na tym etapie wznosimy właściwą konstrukcję domu. Drewniane elementy szkieletu są prefabrykowane w naszym zakładzie, co pozwala na bardzo szybki montaż na miejscu budowy.
Na tym etapie budynek zaczyna przypominać swój docelowy kształt. Dzięki przemyślanej technologii prefabrykacji, montaż konstrukcji odbywa się błyskawicznie - często w ciągu zaledwie kilku dni.
Drewno konstrukcyjne używane w naszych domach jest suszone komorowo i czterostronnie strugane. Każdy element jest impregnowany środkami przeciwko grzybom, pleśniom i owadom, co zapewnia trwałość konstrukcji na długie lata.
Po stworzeniu szkieletu i zadaszeniu budynku, przystępujemy do prac wewnątrz konstrukcji. Na tym etapie wykonujemy wszystkie niezbędne instalacje oraz izolacje.
Dom z zamkniętą bryłą i kompletnym dachem
Dzięki przestrzeni pomiędzy elementami szkieletu, wszystkie instalacje możemy przeprowadzić wewnątrz ścian, co eliminuje potrzebę kucia bruzd jak w tradycyjnym budownictwie. To jeden z wielu powodów, dla których budowa domu szkieletowego jest znacznie szybsza.
Dom szkieletowy w stanie deweloperskim
Na tym etapie budowy przygotowujemy dom do stanu deweloperskiego. W ramach tych prac wykonujemy:
W zależności od indywidualnych ustaleń z klientem, możemy także polecić sprawdzonych wykonawców, którzy zajmą się kolejnymi pracami wykończeniowymi, takimi jak montaż podłóg, glazury czy malowanie ścian.
Elewację zewnętrzną można wykonać w różnych technologiach - począwszy od tradycyjnych tynków, przez systemy ocieplenia, aż po drewniane panele elewacyjne czy płyty włókno-cementowe. Wszystko zależy od wizji architektonicznej i preferencji inwestora.
Podczas ostatniego etapu budowy skupiamy się na dopracowaniu wszystkich szczegółów oraz przygotowaniu dokumentacji odbiorowej.
Po zakończeniu wszystkich prac przeprowadzamy szczegółowy przegląd techniczny budynku, przygotowujemy komplet dokumentów oraz przekazujemy klucze właścicielom. Cały proces budowy domu szkieletowego trwa zwykle od 4 do 6 miesięcy - znacznie krócej niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
Dzięki nowoczesnej technologii budowy, domy szkieletowe są energooszczędne, trwałe i szybkie w realizacji, co pozwala na komfortowe zamieszkanie już w kilka miesięcy po rozpoczęciu budowy.
Doskonała izolacja termiczna ścian, eliminacja mostków cieplnych i możliwość zastosowania nowoczesnych systemów grzewczych.
Krótki czas budowy dzięki prefabrykacji elementów i równoległej realizacji wielu etapów budowy.
Wysokiej jakości materiały, precyzyjna technologia i rozwiązania sprawdzone w krajach skandynawskich od wielu pokoleń.
Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły lub umówić się na indywidualne spotkanie. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.